ŞALLILAR’a Çevreci Tesis Ödülü… - Recycling Dergisi

ŞALLILAR’a Çevreci Tesis Ödülü…

Sağlıklı Kentler Birliği ile üye belediyeleri işbirliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çevreci Tesisler Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi. Sağlıklı Kentler Birliği’nin, sanayi tesislerinin çevre yönetimi konusunda duyarlılığını artırmak amacıyla iki yılda bir düzenlediği etkinliğe bu sene 11 üye belediyenin bildirdiği 40 tesis ödüllendirildi.

Sektörün köklü firması Şallılar Kağıt Çevreci Tesis Ödülü’nü aldı… Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Dilaver Şallı, ödülünü Sağlıklı Kentler Birliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in elinden aldı…

Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sağlıklı Kentler Birliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Birliğe üye belediyelerin başkanları, Birliğin danışma kurulu üyeleri ve ödül kazanan firmaların yetkilileri katıldı. Ödül alan Şallılar Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Dilaver Şallı dergimize yaptığı açıklamada: “Bu anlamlı ödülü aldığımız için çok mutluyum, Şallılar ailesi olarak çevreci bir ruhla çalışmalarımızı sürdürüyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Saker: Birleşmiş Milletler Paris Taahhütnamesinin Önemi

Törende konuşmasını yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Erdem Saker, BM’lerin 1992’de Habitat toplantısında tüm dünya ülkelerine önerdiği Yerel Gündem 21 Eylem kurulları ve İklim Değişikliği önleme çalışmalarından bahsetti. Son olarak BM’lerin Paris’de düzenlemiş olduğu konferans kapsamında dünya ülkelerinin vermiş oldukları taahhütleri hatırlattı. Bu kapsamda belediyeler olarak üzerimize düşen görevler halkı bilinçlendirmek, teşvik etmek, toplu ulaşım ağlarını ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak olduğunun üzerini çizdi.

Türel, Yeni Hedefler İçin İşbirliği Mesajı Verdi

Erdem Saker’den sonra konuşmasını yapan Birlik Başkanı Türel, Sağlıklı Kentler Birliği’nin hedeflerini şu sözlerle açıkladı. “Hedefimiz, sağlıklı kentleşmeyle halkın sağlığını korumanın ötesinde sosyal ve çevresel açıdan kapsayıcılığı ve sürdürülebilirliği başarmaktır. Çevreci tesis ödülü hem sağlık hem de sürdürebilirliği açısından çok güzel bir şekilde örtüşmektedir. Ödül almaya hak kazanan tesislerimizin çoğu İstanbul, Bursa, Gebze, Bilecik, İzmir ve Denizli gibi sanayimizin en yoğun olduğu bölge ve illerimizde olması ayrı bir mutluluktur. Ağır sanayinin yoğun olduğu bölgelerde çevreyi koruma sorumluluğu çok daha fazla olmalıdır. Bu tesislerimizin örnek olmasını ve bu yarışmamızın coğrafi kapsamının giderek genişlemesini temenni ediyorum. Bunun içinde encümen ve Birlik üyelerimizle gayret göstereceğimizi de özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

Türel, desteklerinden dolayı bütün birlik üyesi belediyelere, paydaşlara, özel sektör mensuplarına hep birlikte yeni hedefler koymaya davet ederek vermiş oldukları destekler için teşekkür etti. “Sağlıklı Kentler Birliği olarak hep böyle güzel işlere de imza atmak en büyük görevimizdir” diyen Başkan Türel, “Bugün burada örnek tesislerimizin temsilcileriyle birlikte olmak, gurur ve cesaret verici” diyerek sözlerini noktaladı.

Uysal: Birlik Çok Önemli Bir Misyon Üstleniyor 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise yaptığı konuşmada, “Sağlıklı Kentler Birliği’nin ne kadar önemli bir misyon üstlendiğini görebilmemiz adına, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan ve 3 imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’un geçmişine bakmamızın yeterli olduğunu düşünüyorum” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, faaliyetlerini sürdürdükleri şehre duyarlı ve çevreye karşı sorumluluk bilinci olan tüm firmalara bir kez daha teşekkür ederek, ödül alan firma  temsilcilerini kutladı.

E-BÜLTEN

Bize mail adresinizi ulaştırarak , yeniliklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

TAKİPTE KALIN